برای انجام یک آوسبیلدونگ چه شرایطی باید داشته باشم؟

اولین موردیکه خیلی مهمه آشنایی با زبان آلمانیه. چون برای کار عملی در شرکت ها و همچنین سپری کردن امتحانات در مدرسه نیاز به آشنایی خوب به زبان المانی دارید. اینکه تا چه سطحی باید زبان آلمانی بدونید و به کدوم مدرک نیاز دارید، نظر به رشته آوسبیلدونگ شما و یا اینکه شولیشه یا بروف‌لیشه آوسبیلدونگ است، متفاوت خواهد بود. گاهی اوقات در بعضی از آوسبیلدونگ ‌ها آشنایی به زبان انگلیسی هم شما رو کمک میکنه.
در قدم دوم، مسئله مدارک تحصیلی است. اینکه شما تا حالا تا چه سطحی تحصیل کردین. برای بیشتر آوسبیلدونگ های مدرسه‌ای یا شولیشه آوسبیلدونگ، حد اقل باید مدرک مدرسه متوسطه یا کلاس نهم رو داشته باشید و در بعضی رشته ها مدارک بالاتری مانند دیپلم و نیاز دارید.(که البته تمام بچه هایی که از ایران میان پیش یا دیپلم دارن). اگر در هر سطحی چه مدرک مدرسه و چه دانشگاه، از ایران مدرک تحصیلی دارید، بایداونو به آلمانی ترجمه و تائید کنید.
برای شولیشه آوسبیلدونگ ها اول باید در یک مدرسه یا کالج جای خالی را پیدا کنید و حتما برای ثبت نام نیاز به مدرک مدرسه از آلمان و یا از کشور خودتان که تائید شده باشد رو دارید.
به هر اندازه که مدارک مدرسه و زبان شما قوی تر باشد، به همان اندازه شانس قبولی شما بالا است. برای برخی از رشته ها، باید علاوه بر مدرک مدرسه و زبان، تجربه کاری در همون زمینه رو هم داشته باشید.
فراموش نکنید که برای تحصیل در بعضی رشته ها، موضوع سن هم مهمه. اما در بیشتر موارد محدودیت سنی وجود نداره.