خوب حالا که رسیدیم آلمان کجا وچجوری خونه بگیریم؟

من سعی میکنم بصورت کامل تمام تجربیات خودمو بگم که فک میکنم بدرد بخور باشه
اول اینکه سعی کنید وقتی پذیرشتون اومد و در ایران بودین از همون ایران با دانشگاهتون مکاتبه کنید تا بتونین شاید یک خونه از دانشگاه اجاره کنید.

خونه های دانشگاه معمولا بین دو تا ۴ تا اتاق داره که خوب خونه های دو اتاقه طبیعتا بهتر هستند, چون خونتون خلوت هست و فقط یک هم خونه ای دارید، البته این واقعابستگی به هم خونه ای تون داره بعضی وقتها توی یک خونه چهارنفره ممکن دوستیه بیشتری باشه به نسبت خونه دونفره. سعی کنید هم خونه ای هاتون آلمانی باشند اینجوری بیشتر با فرهنگ و زبانشون آشنا می شین. بعضی از خونه های دانشگاه هم فقط به یک نفر اجاره داده میشه که یکم سخته پیدا کردن این خونه هاچون هم کم هستند و هم متقاضی زیاد دارند.

ولی کلا هم خونه ای داشتن در آلمان می تونه واقعامزیت داشته باشه اما نقطه مقابلشم هم هست و اگه هم خونه ایتون رواعصاب باشه یا نظافت رو خوب رعایت نکنه اون وقت هست که هروز ممکنه یک دردسری داشته باشید. اما اگه دانشگاه خونه نداشت وشما مجبور شدید بدون خونه ی مشخص وارد آلمان بشید، بهتره از قبل برای مثلا ۱۰ روز از سایت airbnb (بعدا در ویدیو توضیح میدم) یک خونه بگیرید و در اون ۱۰ روز دنبال خونه بگردید(اینم درویدیو توضیح میدم).
بنظرم وقتی رسیدیدآلمان حضوری برید پیش مسئول خونه ها وبهشون دوباره بگیدکه اصلا جایی رو ندارید واصرار کنید که خونه میخواین… اگه بدونن که واقعا احتیاج دارین همه ی سعیشون رو میکنن که کمکتون کنن.

بچه ها این مطلب داره طولانی میشه بقیشو بصورت کامل در ویدیو توضیح میدیم.