تحصیل تربیت بدنی در آلمان

 

دوره تحصیل تربیت بدنی در آلمان شامل 3 بخش است: دو دوره آموزشی در دانشگاه و یک دوره به صورت عملی در کالج تربیت معلم. دوره لیسانس شش ترم و دوره کارشناسی ارشد چهار ترم طول می‌کشد. دانشجویان در طول دوره صلاحیت واقعی برای تدریس را کسب می‌کنند. دوره تحصیل حداقل 18 ماه طول می‌کشد و با یک امتحان کشوری پایان می‌یابد.
دوره کارشناسی به طور مستقیم با حرفه معلمی ارتباط ندارد و اگر دانشجو قصد آماده شدن برای تدریس را دارد، باید دوره کارشناسی ارشد را بگذرانند. این مقطع شامل دوره‌های روانشناسی ورزشی، فیزیولوژی، پیشگیری از آسیب، تغذیه، مربیگری و سایر آموزش‌های مرتبط با سلامتی می‌باشد.

دوره تحصیل تربیت بدنی در آلمان به طور کلی شامل برنامه‌‌های زیر است:
• موضوعات پایه‌ای و تخصصی
• علم آموزش و تدریس
• آموزش‌های عملی
• پایان‌نامه کارشناسی و کارشناسی ارشد

بخشی از دوره عملی صرف آماده کردن دانشجویان برای رویارویی با چالش‌های تدریس می‌شود.

دانشجویان تحت نظر یک استاد تربیت بدنی در زمینه‌های مختلف عملی، تغذیه و ورزش بدنی آموزش می‌بینند. اساتید فرصتی را برای دانشجویان فراهم می‌کنند تا از دانش خود برای طراحی برنامه‌های عملی استفاده کنند.
شهریه تحصیل تربیت بدنی در آلمان با توجه به دانشگاه، شهر و مدرک مورد نظر متفاوت است؛ برای مثال متوسط شهریه تحصیل تربیت بدنی در مقطع کارشناسی در برلین حدود 9434 یورو خواهد بود.

دکترای تربیت بدنی

دوره تحصیل تربیت بدنی در آلمان در مقطع دکترا بیشتر بر تحقیقات دانشجویی تاکید دارد در حالی که سایر برنامه‌ها بر طراحی برنامه‌های تناسب اندام تمرکز دارد. دانشجویان این دوره با استفاده از داده‌های جمع آوری شده خود می‌توانند راه‌های جدیدی را برای مقابله با نگرانی‌های فعلی حوزه سلامت جسمانی ارائه دهند. هدف نهایی دانشجویان این دوره انتشار آثاری برای بهبود آموزش تربیت بدنی است.

در پایان دوره، دانشجو ملزم به ارائه پایان نامه و دفاع از آن است. شما می‌توانید تدوین پایان نامه را در طول دوره تحصیل خود و یا به عنوان یک مطالعه مستقل پس از اتمام تحصیل انجام دهید.

برنامه‌های تحصیلات تکمیلی تربیت بدنی می‌تواند فرصتی عالی برای یادگیری بیشتر در زمینه تمرین‌های ورزشی و حفظ سلامتی را ایجاد می‌کند. مهم‌تر از همه، با این دانش می‌توانید به دیگران برای داشتن یک سبک زندگی سالم کمک کنید.

برجسته‌ترین دوره‌‌های تحصیل تربیت بدنی در آلمان

 

 

موقعیت‌های شغلی پس از تحصیل تربیت بدنی در آلمان

پس از فارغ التحصیلی، بسیاری از دانشجویان حرفه آموزش را دنبال می‌کنند. حداقل مدرک لازم برای تدریس در مدارس، لیسانس است. ممکن است قبل از دریافت اجازه تدریس به مجوزهای اضافی نیاز داشته باشید. در برخی ایالت‌های از جمله آلمان برای حفظ مجوز خود ملزم به گذراندن دوره‌ تحصیلات تکمیلی خواهید بود.

برخی دیگر از دانشجویان حرفه تناسب اندام یا مربیگری را دنبال می‌کنند. این موقعیت‌های شغلی نیاز به تحصیلات بالایی دارد و حتما باید تحصیلات تکمیلی را گذرانده باشید.

 

منابع:

https://www.dshs-koeln.de/english/studying-structure/full-time-studies/master-program/med-physical-education-german/
https://www.gradschools.com/programs/teacher-education/physical-coaching-education?countries=germany
https://free-apply.com/articles/country/2921044/city/2950159/degree/1/program/67

دوره تحصیل تربیت بدنی در آلمانی شامل 3 بخش است: دو دوره آموزشی در دانشگاه و یک دوره به صورت عملی در کالج تربیت معلم. دوره لیسانس شش ترم و دوره کارشناسی ارشد چهار ترم طول می‌کشد.
دوره کارشناسی به طور مستقیم با حرفه معلمی ارتباط ندارد و اگر دانشجو قصد آماده شدن برای تدریس را دارد، باید دوره کارشناسی ارشد را بگذرانند.

شهریه تحصیل تربیت بدنی در آلمان با توجه به دانشگاه، شهر و مدرک مورد نظر متفاوت است؛ برای مثال متوسط شهریه تحصیل تربیت بدنی در مقطع کارشناسی در برلین حدود 9434 یورو خواهد بود.

پس از اتمام دوره تحصیل خود می‌توانید حرفه آموزش، مربیگری یا تناسب اندام را دنبال کنید.